Detail tovaru

Lisovaný železný pekáč s červeným tajine víkem 4 l NETHERTON FOUNDRY

doprava zadarma skladom
120.00 €Cena s DPH a s dopravou
ks Skladem - 1 ks (Tovar dodáme do 23. 08.)
Lisovaný železný pekáč s červeným tajine víkem 4 l NETHERTON FOUNDRY Lisovaný železný pekáč s červeným tajine víkem 4 l NETHERTON FOUNDRY

POPIS
PODROBNOSTI

Ak patríte medzi milovníkov zdravého varenia klasických i exotických pokrmov, pekáč s tajine vekom by určite nemal chýbať vo vašej kuchynskej výbave. Táto nádoba s prastarým pôvodom v severnej Afrike  sa hodí na varenie, dusenie i zapekanie, a to všetko s minimom tuku. Pripravovanému jedlu přitom dodáva unikátnu chuť.

Základom pekáča tajine je masívna, liatinová, 4-litrová misa. Môžete ju samozrejme používať aj samostatne, a to na akomkoľvek sporáku, ( indukčné nevynímajúc), ale aj v rúre.  Misa je vyrobená z liatiny s obsahom 99,1 %železa. To ju obohacuje o veľmi netradičné a príjemné vlastnosti.

V prvom rade ide o veľmi odolný, prakticky nezničiteľný kus riadu. Liatina sa rovnomerne prehrieva, dlho a stabilne drží teplotu, a tak sa vám už nestane, že by sa vám jedlo pripálilo, alebo neprepieklo. A s pribúdajúcimi rokmi používania  a  s množstvom  pripravených  jedál  sa vlastnosti misy dokonca zlepšujú.

Povrch misy nie je potrebné nijako prácne ošetrovať. Stačí ju obtrieť servítkou alebo handričkou a ponechať mierne mastnú. Tenká vrstva oleja ochráni železnú liatinu a navyše zdokonalí jej prirodzenú nepriľnavosť.

Tajine pokrievka v sebe skrýva tajomstvo exotických chutí a dokonale pripravených jedál.  

V typickom kónickom tvare pokrievky dochádza v priebehu prípravy jedla k želateľnému miešaniu a kondenzácii pary, pričom koncentrovaná, ochutená voda steká späť do pekáča. Vďaka tomu môžete s minimom tuku pripravovať dokonale ochutené pokrmy tradičnej, ale aj exotickej kuchyne.

Objem 4
Sklokeramická deska áno
Vhodný do horkovzdušné trouby áno
Výrobek je možné umývat v myčce nie
Elektrický sporák áno
Indukce áno
Plynový sporák áno
Plynový sporák s rozptylovačem plamene áno
Rozměr 25 x 31 cm
Hmotnost 6 kg
Materiál 99,1% železná litina
Materiál úchytů Britský dub
Barva černá - červená