Detail tovaru

Liatinový hrniec okrúhly ø 32 cm - modrý

doprava zadarma
122.00 €Cena s DPH a s dopravou
ks 3 pracovní dny (Tovar dodáme do 12. 12.)
Liatinový hrniec okrúhly ø 32 cm - modrý Liatinový hrniec okrúhly ø 32 cm - modrýLiatinový hrniec okrúhly ø 32 cm - modrý

POPIS
PODROBNOSTI

Kvalitný smaltovaný liatinový hrniec by mal byť základom každej dobre vybavenej kuchyne. Tento model, pochádzajúcí od špičkového výrobcu LAVA Metal, ponúka dokonale univerzálnu veľkosť (ø 32 cm), masívnu liatinovú pokrievku a vysoko odolné smaltovanie v elegantnej a štýlovej modrej farbe. 

Hrniec LAVA Metal je naozaj robustný - steny sú hrubé 4 mm, dno má dokonca hrúbku 5 mm. Liatina už sama ponúka vysokú tepelnú vodivosť, a v kombinácii s výraznou hrúbkou materiálu je táto schopnosť ešte efektívnejšia. Takže hrniec sa rýchlo a rovnomerne rozohreje  a pomaly vychladne, To vám ušetrí značné množstvo energie, pretože jedlo môžete dokončiť aj na stlmenom zdroji tepla, ba dokonca aj na vypnutom sporáku. Vďaka tomu hrnce LAVA Metal patria medzi špičku v úspornosti. 

Výborná tepelná vodivosť má ešte ďalší pozitívny efekt - v liatinovom hrnci LAVA Metal je vlastne nemožné jedlo pripáliť.  A zásluhu na tom má aj ďalšia prednosť liatinových riadov LAVA Metal, ktorou je celopovrchové smaltovanie. Výrobca používa pokrokovú elektroforetickú metódu, ktorá zaručuje dokonalé spojenie smaltu a liatiny. Žiadne odreniny, ani odlupovanie. Povrch je hladký a trvalo nepriľnavý, a ostáva v špičkovej kondícii  aj po desaťročiach používania. To oceníte nielen pri príprave jedla, ale aj pri následnom ručnom umývaní. Hrniec úplne jednoducho zbavíte mastnoty, aj zvyškov jedla. Umývačku riadu výrobca neodporúča, agresívne programy by mohli poškodiť  výraznosť a jas farebného smaltu. 

Vďaka feromagnetickým vlastnostiam liatiny môžete smaltovaný hrniec LAVA Metal použiť na akomkoľvek druhu sporákov, vrátane indukcie. Vysoká tepelná odolnosť umožňuje použiť hrniec aj na zapekanie v rúre. 

  • Hrniec s pokrievkou, priemer 32 cm
  • Šírka hrnca s úchytkami 41 cm, výška s pokrievkou 20,5 cm
  • Hrúbka materiálu - dno 5 mm, steny 4 mm
  • Rovnomerne sa prehrieva až po samý okraj, takže jedlo môžete dokončiť aj pri nízkej teplote, to prináša úsporu energie
  • Je stabilný a dá sa používať na všetkých typoch sporákov, vrátane indukčných
  • Má nepriľnavý povrch a rýchlo reaguje na zmeny teplôt - jedlo sa nepripaľuje
  • Dá sa využiť aj na zapekanie v rúre
  • Odolný smalt je zárukou jednoduchého ručného umývania, umývačku riadu výrobca neodporúča
  • V krásnych farbách
Sklokeramická deska áno
Vhodný pro uchovávání potravin v chladničce nie
Materiál úchytů Litina
Materiál Litina
Výška s poklicí 20,5 cm
Délka s rukojetí 41 cm
Tloušťka dna 5 mm
Tloušťka stěny 4 mm
Průměr 32
Vhodný do horkovzdušné trouby áno
Výrobek je vhodný do mikrovlnné trouby nie
Plynový sporák áno
Indukce áno
Elektrický sporák áno
Výrobek je určen pro styk s potravinami áno
Výrobek je možné umývat v myčce nie
Barva černá - modrá