Zobraziť kategórie produktov

O firme Carl Victor a švédskej solídnosti

Rodinná firma Carl Victor Design AB, so sídlom vo švédskom mestečku Hjärnarp, čerpá z tradície výroby liatinových výrobkov, ktorá vznikla vo Švédsku už před niekoľkými storočiami. Produkty Carl Victor sú zostavované vo Švédsku a každý výrobok podlieha prísnej kontrole kvality tak, aby sa k zákazníkovi dostal vždy len bezchybný tovar najvyššej akosti.

Sortiment tvorí komplexná ponuka liatinových panvíc, liatinových pekáčov aj liatinových grilov, ale aj grilovacích platní a drobných liatinových doplnkov.

Kúzlo a sila liatinových riadov

Liatina je zliatinou železa a uhlíku. Vyniká vysokou odolnosťou voči pôsobeniu vysokého tlaku a teploty a zachováva si pritom minimálnu pružnosť. Z tejto skutočnosti vyplýva charakteristická vlastnosť liatinového riadu : značná mechanická odolnosť, a to ako voči poškodeniu, tak aj voči opotrebovaniu.  

Liatina má taktiež výborné tepelné vlastnosti /akumulácia a distribúcia/. Teplo teda najprv vstrebáva do seba a potom ho dokonale rovnomerne rozvádza po celom svojom povrchu, a to ešte dlho po odstavení z tepelného zdroja.  Liatinové riady sú však krehké, dávajte preto pozor na pády, alebo prudké nárazy.

Liatina vyniká vlastnosťou, kvôli ktorej je neporovnateľná s akýmkoľvek iným kuchynským materiálom. Touto vlastnosťou je pórovitosť liatiny. Práve v nej spočíva kúzlo "dozrievajúceho" liatinového riadu. Liatinový pekáč, panvica, či grilovacia doska si používaním vytvoria dokonale nepriľnavý a mechanicky nepoškoditeľný povrch. Dlhodobým používaním liatina dozrieva ako dobré víno, uložené vo vínnej pivnici a práve vďaka tejto vlastnosti budete pripravovať jedlo v liatinových riadoch stále radšej. Aj preto má stará liatinová panvica po babičke  také čarovné vlastnosti, kvôli ktorým jej moderné výrobky môžu konkurovať len v obmedzenej miere.

Prečo liatinovyriad.sk?

  • Extrémne trvanlivý - vydrží desiatky rokov
  • Vynikajúce tepelné vlastnosti
  • Vysoká kvalita tovaru
  • Prírodný materiál
  • Všetky produkty skladom
  • Poštovné a balné ZADARMO